رئیس هیئت معارف جنگ سپهبد صیاد شیرازی:

شکست دشمن با عملیات تاکتیکی فتح میمک

سرویس: استان ایلام
کد خبر: 148
|14:37 - 1400/10/18
نسخه چاپی
شکست دشمن با عملیات تاکتیکی فتح میمک
رئیس هیات معارف جنگ سپهبد صیاد شیرازی گفت: فتح میمک عملیات تاکتیکی بود که باعث شکست دشمن شد.

به گزارش ایلام رصد ،  امیر سرتیپ ستاد ناصر آراسته در یادواره فتح میمک با تاکید بر اینکه همرزمان ما در عشایر جزو سابقون بسیج هستندگفت: زمانی که بسیج هنوز بصورت کلی و عملیاتی شکل نگرفته بود ،مردم عشایر استان به نیروهای مسلح پیوسته و اطلاعاتی را که بزرگان اندیشمند و جوانان دلاور عشایر در زمینه راههای نفوذ دشمن کسب کرده بودند را در اختیار ارتش اسلام قرار دادند

امیر ستاد ناصر آراسته اظهار داشت:مردم عشایر ایلام با وجود همه دلاورمردی ها، شجاعت و مردانگی به علم رزم تن داده و به شیوه رزم قانونی،علمی و روشن بجنگند که از مولفه‌های ویژه فتح میمک بوده است.

وی گفت: درست است فتح میمک عملیات تاکتیکی و در یک وسعت مشخص ارضی بود ولی بهره راهبردی با این مضمون که تا دشمن را از خاک بیرون نکنیم آرام نخواهیم نشست به همه دنیا داشت.

رئیس هیئت معارف جنگ سپهبد صیاد شیرازی تصریح کرد: هیچکدام از 323 جنگ قرن بیستم  همچون دفاع مقدس ما الهی نبوده و بعد از آن جبهه مقاومت در غزه ، لبنان ، سوریه و عراق...بوده که بنیانگذار این جبهه ها هم از تجربیات و ارزش‌های خون‌بار دفاع مقدس ما بوده است.

وی با اشاره به اینکه در طول پنج هزار سال تاریخ بشری 14 هزار جنگ با قریب به 4 میلیارد تلفات انسانی رخ داده،خاطر نشان کرد: در 100 ساله قرن بیستم 323 جنگ با 250 میلیون تلفات جانی به وقوع پیوسته ،که نشان از افزایش توحش در کشورهای غربی و فمنیسم های جهان با پیشرفت علم دارد. ‌

 وی در ادامه گفت:با این اوصاف چاره‌ای جز قدرتمند شدن از لحاظ علم و قدرت نظامی نیست تا دنیا نتواند به مظلومین ظلم کند،که به حمدالله کشور ما به این مهم دست یافته است.
امیر ستاد ناصر آراسته اضافه کرد: اگر امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی بودند حضرت آیت الله خامنه ای بنیانگذار تمدن نوین اسلامی بوده و ما سربازان این تمدن خواهیم بود.

وی گفت: همه این حضور ها، رزمایش ها و شرکت در مراسم بزرگ انقلاب و یادمان شهدا و ...رزمایش حضور برای آماده سازی خود در عملیات ظهور امام زمان(ع) است.

یادواره گرامیداشت عملیات میمک در محل یادمان این عملیات در منطقه صفر مرزی میمک واقع در شهرستان مهران با حضور حجت الاسلام کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان ایلام، علی اکبر بسطامی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام، جمع زیادی از مسوولان نظامی و اجرایی استان، مردم ولایتمدار استان  مردم ایل خزل برگزار شد.

 

انتهای پیام

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد