راه اندازی شهر کتاب در ایلام

سرویس: استان ایلام
کد خبر: 153
|18:16 - 1400/10/19
نسخه چاپی
راه اندازی شهر کتاب در ایلام
با حضور مسئولان و چهره های فرهنگی در راستای توسعه فعالیت‌های کتاب و کتابخوانی «شهر کتاب»در شهر ایلام افتتاح شد.

به گزارش ایلام رصد ، شکیبا عزیزبیگی، مدیر شهر کتاب ایلام نیز با بیان اینکه برای راه اندازی شهر کتاب و اخذ استانداردهای لازم، دو سال طول شده است، اظهار کرد: برای اخذ نمایندگی شهر کتاب استانداردهای بالایی را باید فراهم می‌کردیم و تلاش زیادی داشتیم که شهر کتاب ایلام مکانی در خور و شأن مردم با فرهنگ استان باشد.

وی گفت: در شهر کتاب ایلام زمینه فعالیت برای حضور ناشران استان و فروش کتاب‌های بومی استان و با زبان کردی نیز فراهم شده است.

«عمران خودآموز» ،  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام نیز اظهار کرد: راه‌اندازی شهر کتاب یک کار بزرگ فرهنگی و نقطه عطفی در حوزه فرهنگ شهر ایلام است که آثار و تبعات آن به تدریج خود را نشان خواهد داد.

وی گفت: علاوه بر دایر کردن یک مرکز جامع عرضه کتاب از بهترین ناشران ایران، شهر کتاب باید برای خود یک پیوست فرهنگی تعریف کند و با سلسله برنامه های فرهنگی، درس گفتارها، نشستهای نقد و بررسی کتاب، ارتباط گیری با هنرمندان و ناشران و... از یک کتابفروشی صرف به سمت یک مرکز فرهنگی تمام عیار سوق پیدا کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان ایلام پیشنهاد داد: از آنجا که در استان ایلام به دلیل فقدان شبکه توزیع مناسب همواره با عدم دسترسی مردم به آثار منتشره توسط نویسندگان و ناشران ایلامی مواجهیم، لذا انتظار داریم که شهر کتاب به عنوان محل دائمی نمایشگاه کتاب استان زمینه عرضه آثار منتشرشده توسط نویسندگان و ناشران استان را به شکل مجزا فراهم کند.

 

انتهای پیام

    نظر شما

    دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد