ایلام رصد14:57 - 1402/02/06
معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام خبرداد؛

احداث 7 خانه احسان در استان ایلام

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام، از راه‌اندازی ۷ خانه‌ احسان در محله‌های آسیب پذیر ۷ شهرستان‌ سطح استان خبر داد.

به گزارش ایلام رصد ، «یدالله عزیزی»، در جلسه مسئولان خانه احسان‌های سطح استان، اظهار کرد: این خانه احسان‌ در مناطق حاشیه‌ای و در معرض آسیب شهرهای ایلام، ایوان، ملکشاهی، چوار، آبدانان و بدره راه‌اندازی شده‌اند و باید با تمام توان به مردم محلات مورد هدف ارائه خدمت بی‌منت کرده و سعی و تلاش جدی شود از آسیب‌ها پیشگیری کنند.

وی، با بیان اینکه هدف اصلی از راه اندازی خانه‌های احسان‌ در مناطق محروم و حاشیه‌ای، تحول و توانمندی محلات کم‌برخودار، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمند کردن خانواده‌های بی‌بضاعت است، افزود: مسئولان خانه‌های احسان‌ با شناسایی افراد دارای حرفه در زمینه‌های مختلف با ایجاد کارگاه، نسبت به توانمندسازی و ایجاد اشتغال آنها اقدام کنند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام ادامه داد: خانه‌های احسان در تمام زمینه‌ها از جمله اشتغال، درمان و بهداشت، عمران و توانمندسازی نیازمندان به صورت جدی فعالیت می‌کنند.

عزیزی، با اشاره به اینکه با راه اندازی خانه‌ احسان‌های جدید تعداد خانه احسان فعال در سطح استان به ۱۲ عدد رسیده است، یادآور شد: پس از شناسایی افراد دارای حرفه و توانمند توسط خانه‌های احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مستقر در محلات، آنها را جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک معرفی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تمام توان در راستای محرومیت زدایی از چهره و سیمای استان پای کار است، تصریح کرد: تربیت و آموزش نسل جوان در مناطق حاشیه و انجام اقدامات فرهنگی نیز از دیگر خدمات خانه‌های احسان‌ است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،استان ایلام، گفت: در طول سال پویش‌های مختلفی از جمله توزیع بسته‌های معیشتی، پروتئینی، وسایل گرمایشی، سرمایشی، لوازم خانگی، مشق احسان (اهدا کیف و لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند)، لبخند احسان (ارائه خدمات دندان پزشکی رایگان به مردم) و سایر کمک‌ها جهت ارتقای معیشت مردم حاشیه‌ای توسط خانه احسان‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/ر